JÜRİ ÜYELİK BAŞVURUSU

Nasıl Direklerarası Seyircisi Olabilirim?

Bu isteğinizi direklerarasi@gmail.com adresine bulunduğunuz şehri ve size ulaşabileceğimiz cep telefonunuzu da belirterek bir mail atarak bildirebilirsiniz.
Size göndereceğimiz “Aday Bilgi Formu” dosyasını doldurup ve 2017-2018 sezonunda seyretmiş olduğunuz oyunları da “RAPOR” dosyasında görüşlerinizi de ilave ederek; bize iletmenizden sonra değerlendirmeniz yapılıp aramıza katılıp / katılamayacağınız size bildirilecektir.

Aramıza katılmadan önce Direklerarası Seyircileri ile ilgili bilinmesi gereken bazı notları ve adaylardan beklentilerimizi paylaşmak isteriz.

Seçici Kurul Üyeleri, sezon oyunlarını performans ve tasarım kategorilerinde değerlendirirken, aldıkları haz duygularını ölçüt alarak seyrederler ve değerlendirmelerini de eleştirel olmayan seyirci bakış açısıyla yaparlar.

(aşağıda belirtilen hususlar İstanbul Seyircileri ve Oyunlarının değerlendirmeleri için geçerlidir)

Direklerarası Seyircileri, katılımcılarına ve yakınlarına ucuz oyun seyretme olanağı sağlayan bir topluluk değildir.

İstanbul oyunları için etkin bir kıyaslama ve değerlendirme yapabilmesi için bir sezon boyunca en az kırk oyun seyredilmesi,
İzlenilen oyunlarda beğenilen veya beğenilmeyen yönleri hakkında tarafsız yorum yapabilmesi,
Yine seçici kurul üye sorumluluğuyla, izlenilen oyunları raporlanması,
Sezon başı ve ortası yapılan istişare toplantılarına ve özellikle sezon sonu değerlendirme toplantısına katılma koşullarına tam olarak uyulması beklenir.

Oyunların seyredilmesi ile ilgili bilinmesi gereken diğer noktalar:
Devlet ve Şehir Tiyatrolarının sezon oyunları, biletleri, gişeden ya da internetten temin edilerek seyredilir.
Bunun dışında tüm Rezervasyonlar, Direklerarası tarafından, Seçici Kurul üyelerimiz adına ve tek kişilik yapılır.

Bu sezon Özel ve Alternatif tiyatroların oyunlarını talep edildiği takdirde 20.- TL ödeyerek seyredilecektir. Bu durum oyunların program bilgilerinin gönderileceği bildirimlerde belirtilir. Bu ücret sadece Direklerarası Seyircileri içindir. Eğer tiyatroya üyemiz olmayan birisi ile birlikte gidilecekse, refakatçiler oyunu mutlaka gişeden bilet alarak seyrederler.

Direklerarası Seyircileri sadece popüler oyunları, popüler mekanları, popüler sanatçıları izlemezler. Sezon boyunca İstanbul’ da sahne açan tüm oyunları seyretme gayreti içinde olurlar. Genel Kategorilerde değerlendirmeler yanında Genç yetenekleri, Yenilikçi Yaklaşımları, Ümit veren genç ekipleri, Özgün Oyunları, farklı metinleri bulmaya, keşfetmeye çabalarlar.

 

 

 

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: